PROJEKT EDUKACYJNY "ROWEREM BEZPIECZNIE I ZDROWO"

W ramach realizacji projektów edukacyjnych pięcioro uczniów z klasy II B gimnazjum wykonało  projekt „Rowerem bezpiecznie i zdrowo”.  Jego celem  było zwiększenie świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa rowerzysty w ruchu drogowym oraz popularyzacja roweru  jako środka transportu i rekreacji.

Uczniowie: Adam Bochniak, Sebastian Soczawa, Remigiusz Leśny, Łukasz Bogacz i Kacper Gawęda wykonali szereg zadań w tym zakresie. Sebastian przygotował film na temat: „Obowiązkowe wyposażenie roweru”,  Remigiusz prezentację „Bezpiecznie na rowerze”. Łukasz opracował  ankietę, przeprowadził ją wśród uczniów klas VI, zebrał wyniki i przedstawił graficznie w formie wykresów. Adam napisał artykuł o zaletach jazdy rowerem. Kacper natomiast przygotował  dla czwartoklasistów test  na  kartę rowerową. Ponadto  Łukasz i Sebastian wykonali stronę  internetową dla potrzeb projektu. Na niej zamieszczone zostały wszystkie opracowane materiały.

W dniu 28 i 29 marca odbyła się publiczna prezentacja projektu edukacyjnego. Uczniowie swoje działania zaprezentowali wszystkim  uczniom klas IV wraz z opiekunami. Czwartoklasiści z zaciekawieniem obejrzeli  stronę, zmierzyli się z testem wyboru na kartę oraz wypełnili ankietę na  temat jazdy rowerem.

www.rowerem-bezpiecznie-i-zdrowo.cba.pl

opiekun projektu:  Jolanta Wójcikiewicz-Paw