RADOSNY GRUDZIEŃ W KLASIE I d

Grudzień to z całą pewnością miesiąc najbardziej lubiany przez wszystkie dzieci. W klasie I d  obfitował w wiele różnego rodzaju niespodzianek.

Początkiem miesiąca, a dokładnie 4 grudnia, św. Mikołaj ufundował dzieciom pyszną pizzę w restauracji Mimoza. Przy okazji wyjścia do Domu Kultury, dzieci obejrzały tam  wystawę prac plastycznych związanych z konkursem „A to Polska właśnie!”, w którym to konkursie uczeń z naszej klasy zdobył wyróżnienie. Następnego dnia otrzymaliśmy od św.  Mikołaja bilety do kina na film pt. „Czarodziejka Lili ratuje święta". Seans pozwolił poczuć wszystkim widzom magię zbliżających się Świąt. Tego samego dnia dzieci wzięły udział w spotkaniu z panem górnikiem, który opowiedział im wiele ciekawostek związanych z wykonywaniem tego zawodu. 6 grudnia uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu mikołajkowym, podczas którego świetnie się bawili w towarzystwie brodatego pana. Dużą radość sprawiło dzieciom wykonanie pamiątkowych zdjęć z niezwykłym gościem. To nie koniec atrakcji, bowiem w klasie pełną parą ruszyły przygotowania do występów podczas Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Podczas konkursu, który odbył się 12 grudnia, mali artyści zaprezentowali się pięknie, śpiewając przygotowane na tę okazję utwory oraz prezentując ciekawe  stroje. 13 grudnia czekała na uczniów kolejna niespodzianka, a mianowicie obejrzenie świątecznego przedstawienia przygotowanego przez dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną. Z kolei 19 grudnia uczniowie podziwiali aktorów występujących w szkolnych Jasełkach. Przez cały miesiąc nasza sala lekcyjna zamieniała się w pracownię artystyczną, ponieważ na zajęciach dzieci wykonywały prace plastyczne związane tematycznie z nadchodzącymi Świętami. Była to świetna okazja, aby szlifować talenty, a mamy w klasie takich całkiem sporo!

Przed nami jeszcze klasowa wigilijka, która zapewne będzie bardzo udana;)

Joanna Kołodziejczyk