RATUJEMY DZIECI W AFRYCE!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie chcą pomóc, oczywiście na miarę własnych możliwości, swoim rówieśnikom z Angoli. Celem akcji jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji nasi uczniowie własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Każda z nich ma nadane imię i przypisany kraj z którego pochodzi.
W tym roku  pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. 10 złotych to koszt jednej szczepionki ratującej życie małego dziecka.

Dzięki szczodrości rodziców, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły udało się zebrać pieniądze na 214 szczepionek. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Anna Haczek i Małgorzata Czech