SPOTKANIE PIERWSZOKLASISTÓW Z POLICJANTEM

Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły oraz zasady bezpiecznego poruszania się w pobliżu ulicy. Dlatego też 7 września w naszej szkole odbyło się spotkanie najmłodszych uczniów z Policjantem, naszym Dzielnicowym. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez ulicę, na przejściach dla pieszych oraz właściwe zachowanie się w trakcie oczekiwania na autobus szkolny. Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania, podawali liczne przykłady niewłaściwego zachowania się w pobliżu ulicy. Wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wymieniali niektóre zasady kodeksu drogowego. Policjant zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze oraz omówił sposoby ich unikania. Poinformował, że nie należy ufać obcym osobom, nie wolno od nich niczego przyjmować, a najlepiej z nimi nie rozmawiać. Podał również instrukcję zachowania się podczas spotkania z bezpańskim psem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Zaprezentował je dzieciom i przedstawił powody korzystania z nich. Dzieci słuchały Gościa z dużym zainteresowaniem i skupieniem. Najciekawszą częścią spotkania było jednak oglądanie przyniesionych  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki, latarkę czy lizak odblaskowy do kierowania ruchem.

Spotkanie z Policjantem w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości  niebezpiecznych zachowań w drodze do szkoły i w trakcie powrotu do domu. Mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na naszych pierwszoklasistów i będą pamiętać o zachowaniu ostrożności, samokontroli i bezpieczeństwa w pobliżu drogi.

Dziękujemy za spotkanie i życzymy panu Policjantowi bezpiecznej pracy.