SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie z klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W związku  z powyższym 13 września br. naszą szkołę odwiedził pan Dariusz Lisak – nasz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kętach.

Tematem spotkania było utrwalenie z pierwszoklasistami zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących ich bezpieczeństwa. Pan policjant omówił podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Przypomniał także o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pan policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w  jaki sposób zachowywać się podczas ataku psa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad  i wskazówek zaproszonego gościa, a także obejrzeli film edukacyjny. Chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań.

Na zakończenie wizyty pierwszaki otrzymały opaski odblaskowe oraz smycze na klucze. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie postrzegany przez dzieci jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Joanna Kołodziejczyk