SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM KL. 2a

10 maja 2019 r. uczniowie klasy 2a wzięli udział w ciekawym spotkaniu z pszczelarzem Panem B. Banasiem, który jest Prezesem w Kole Pszczelarzy w Kętach. Dzieci zobaczyły wystawę „Pszczelarstwo w Kętach” w Domu Kultury.

Pszczelarz opowiedział nam o zwyczajach pszczół i ich wyglądzie oraz o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Uczniowie 2a dowiedzieli  się także, jakie są odmiany miodu i jakie korzyści przynoszą pszczoły rolnikom. Dzieci mogły zapoznać się z rzeczami potrzebnymi pszczelarzowi do pracy m.in. dmuchawą i kapeluszem ochronnym. Mogły również delektować się miodem i wysłuchać wspaniałych opowieści o życiu tych pracowitych stworzeń.

To spotkanie i słodki poczęstunek na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.  Z kolei dzieci zrewanżowały się własnoręcznie przygotowanym bukiecikiem kwiatów z papieru, w którym były dwie pszczółki.

Serdecznie dziękujemy Panu  B. Banasiowi za interesujące spotkanie i wprowadzenie w tajniki pszczelarstwa.