SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI

29 listopada uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z kpt. Mirosławem Bieniawskim. Pan kapitan przedstawił ofertę Szkoły Kadetów w Bielsku-Białej. Uczniowie Jedynki dowiedzieli się jak wygląda nauka w takiej szkole, jakie kursy odbywają kadeci (samoobrona, pierwsza pomoc, strzelectwo, wspinaczka), z jakich dodatkowych zajęć mogą skorzystać (skoki spadochronowe, nurkowanie, żeglarstwo, kurs stewarda stadionowego) oraz jak wygląda praca w służbach mundurowych. Podczas spotkania można było obejrzeć film o pracy służb specjalnych. Nasi uczniowie otrzymali również ulotki i plakaty.
Zarówno pan kapitan jak i dwaj uczniowie klasy wojskowej odpowiadali na pytania uczniów dotyczące zajęć jakie odbywają młodzi kadeci oraz możliwości jakie stoją przed absolwentami szkoły.
Nasi Goście wzbudzili spore zainteresowanie wśród uczniów młodszych klas, którzy przyszli zobaczyć prawdziwych żołnierzy, uścisnąć im dłoń, zadać kilka pytań i poprosić o autograf.

Więcej o Szkole Kadetów można się dowiedzieć odwiedzając stronę www.szkolakadetow.pl