STOP PIJANYM KIEROWCOM !!!

Życie jest długie, jeżeli się umie z niego korzystać.
(Seneka)

Informujemy, że Gmina Kęty złożyła deklarację uczestnictwa w IX kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM. W projekcie biorą udział wszystkie szkoły z terenu Gminy Kęty. Patronem honorowym kampanii na terenie naszej gminy został Burmistrz Gminy Kęty, Pan Krzysztof Klęczar, a ambasadorem p. Marta Bauer, pedagog naszej szkoły.

Jednym z głównych celów kampanii jest propagowanie trzeźwości kierowców i zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu na naszych drogach. Działania, które podejmujemy mają wzbudzić wśród młodych ludzi refleksję na temat tego, co w życiu ważne; by mogli świadomie i odpowiedzialnie podejmować decyzje (nie tylko te dotyczące trzeźwości). Mają one pomóc młodzieży dostrzegać wartość życia odpowiedzialnego i  zrozumieć jak alkohol ‘oszukuje człowieka’, sprawiając iż gubi on prawdę, niszczy miłość i odbiera wolność. Wszyscy musimy uczyć się odpowiedzialności za siebie i innych.

Jesteśmy przekonani, że zmiany w postawach i zachowaniach społecznych mogą dokonać się tylko wtedy, gdy będą promowane i wspierane działaniami profilaktycznymi prowadzonymi w szkołach, placówkach oświatowych i społecznościach lokalnych.  Wierzymy, że poprzez takie akcje wspólnie możemy doprowadzić do zmniejszenia liczby nietrzeźwych kierowców na drogach (pomagając kierowcom trafnie oceniać stan swojej trzeźwości, a pasażerom dodając odwagi, aby powstrzymali pijanego kierowcę przed jazdą). Wspólnie możemy uratować ludzi: przed śmiercią, przed kalectwem, przed utratą wolności.

M. Paw