ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KLASACH TRZECICH SP

30 września 2016 oprócz Dnia Chłopaka obchodziliśmy w naszej szkole również Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z klas trzecich już kilka dni wcześniej przygotowywali się do tego wydarzenia. Powtarzali w klasach mnożenie i dzielenie, przypominali sobie tabliczkę mnożenia, zdobywali punkty za swoje osiągnięcia. Nauczycielki uczące w klasach trzecich również przygotowały się do tego dnia – opracowały dla uczniów specjalne karty pracy.  W dzień obchodów ŚDTM dzieci odwiedziły swoich kolegów i koleżanki z innych trzecich klasy, by wymienić się przygotowanymi przez panie kartami pracy i rozwiązać znajdujące się na nich zadania. W klasach nastąpiło omówienie zadań i podanie prawidłowych rozwiązań. Ponadto uczniowie ze starszych klas odwiedzili swoich młodszych kolegów rozdając im na kartkach działania i wyłaniając Mistrzów Mnożenia w poszczególnych klasach. Uczniowie klasy 3b przygotowali również matematyczną niespodziankę dla młodszych kolegów z klasy 2e: zostawili na ich ławkach wiele rozwiązanych działań z mnożenia, aby poznający dopiero tabliczkę mnożenia młodsi koledzy zobaczyli, że mnożenie to świetna sprawa i wcale nie tak trudne, jak mogłoby się wydawać, zadanie.

Justyna Gzela