Święto liczby "pi"

Święto liczby pi

Najbardziej niezwykła liczba na całym świecie – mowa oczywiście o liczbie pi. 14 marca jest jej święto – nieprzypadkowo, bo data 14 marca zapisywana w stanach zjednoczonych to 3.14 – czyli jedno z bardziej popularnych przybliżeń tej niesamowitej liczby.

Święto liczby pi to oczywiście święto szeroko rozumianej NAUKI – a jak wiemy matematyka jest ich królową.

W naszej szkole podczas niektórych lekcji matematyki uczciliśmy tę magiczną liczbę poprzez pokaz doświadczeń z suchym lodem, którego temperatura wynosi -78,5 stopnia Celsjusza. Uczniowie mieli okazję dotknąć czegoś bardzo zimnego, zobaczyć niezwykłe efekty, a przede wszystkim rozbudzić swoją ciekawość do świata nauki.

Było ciekawie, głośno i kreatywnie.

Pamiętajcie – matematyka otwiera niezwykły, aczkolwiek trudny świat nauki. Nauka matematyki jest pierwszym krokiem do poznania wielu dziedzin – m.in. fizyki, chemii, przyrody, informatyki, elektroniki, architektury.