SZLIFUJ FORMĘ NA WIOSNĘ CZ. 1

27 lutego 2017 r. uczniowie klas III naszego Gimnazjum w ramach działalności Szkolnego Klubu Młodego Naukowca oraz realizując program Trzymaj Formę uczestniczyli w lekcji biologii dotyczącej zdrowego trybu życia. Zajęcia prowadzone były przez starszych kolegów i ich nauczycieli z Powiatowego Zespołu nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach.

Na samym początku omówiona została nowa piramida żywienia.  Ponadto w ciekawy sposób przedstawiono zdrowotny wpływ owoców i warzyw na organizm człowieka w zależności od ich barwy. Nie zabrakło również praktyki. Nasi gimnazjaliści uczyli się pod okiem starszych kolegów przyrządzać zdrowe owocowe potrawy: koktajl banan-kiwi, racuchy z jabłkami oraz deser owocowo-jogurtowy. Wiktoria i Marysia w firmowych strojach kelnerskich, serwowały  gotowe potrawy swoim kolegom. Wszystko było pyszne, więc znikało w mig.
Zaangażowani w  przygotowanie potraw ochotnicy otrzymali nagrody książkowe.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również propozycje dotyczące różnych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Wszyscy obecni zgodnie stwierdzili, że sport to zdrowie a ćwiczyć każdy może, jeśli tylko ma ochotę, trochę zapału i wytrwałości. Krótkie filmy ilustrujące Zumbę, Tabatę, CrossFit oraz Runmageddon - wszystko w wersji dla dzieci i dorosłych - potwierdziły tę tezę. Ponadto każdy mógł spróbować swoich sił w ćwiczeniach na wiszących ringach a także z kettle’ami. Odbył się również przyspieszony turniej tenisowy oraz bieg narciarski. To oczywiście zabawa z użyciem Xbox Kinect.

B.J. oraz kęcki „Kopernik”.