TWÓRCZE OCZEKIWANIE NA ŚWIĘTA.

Twórcze oczekiwanie na Święta

Grudzień upłynął w świetlicy na tworzeniu świątecznych dekoracji, nauce estetycznego serwowania potraw i radosnym śpiewaniu kolęd. Każde dziecko mogło znaleźć jakieś ciekawe dla siebie zajęcie. Jedni malowali szyszki i przyozdabiali je brokatem, inni przyklejali do nich dekoracyjne elementy tworząc wiszące ozdoby na choinkę. Kolejnego dnia ze zwykłych papierowych stożków powstawały fantazyjne choinki oklejone łańcuchami, koralikami i błyszczącymi gwiazdkami. Robiliśmy również kartki świąteczne, ozdobne bombki ze sznurka, gwiazdki w wymiarze 3D, kolorowy łańcuch z imionami dzieci ze świetlicy i mnóstwo innych dekoracyjnych elementów. Wiele radości sprawiło dzieciom rzeźbienie z masy solnej słodkich aniołków, choinek i bałwanków. Pomysłów nie było końca… Efekty naszej pracy można obejrzeć w świetlicy oraz w poniższej galerii zdjęć.

Ciekawe było również poznawanie zwyczajów bożonarodzeniowych w innych krajach. O amerykańskich tradycjach opowiedział nam pochodzący z USA tata jednej z uczennic. Odbyliśmy też wirtualną podróż po Peru, gdzie - mimo początku lata i zbliżających się wakacji - również obchodzi się w grudniu Święta Bożego Narodzenia z choinką, szopką i śpiewaniem kolęd. Zawitaliśmy także u naszych zachodnich sąsiadów: skosztowaliśmy niemieckie pierniki, dowiedzieliśmy się, że wieniec i świecznik adwentowy to symbole niemieckiej tradycji. Najbardziej zaskakujące było jednak to, że w żadnym z tych krajów nie spożywa się w Wigilię karpia i nie łamie opłatkiem.

Wszystkim Rodzicom, Babciom, Dziadkom, Ciociom, Wujkom

odbierającym dzieci ze świetlicy