UCZNIOWIE "JEDYNKI" BIORĄ UDZIAŁ W NARODOWYM CZYTANIU "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO

7 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  uroczystym wydarzeniu przygotowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Dom Kultury w Kętach. Było to Narodowe Czytanie. Tegoroczną odsłonę tej uroczystości zaingurowała para prezydencka 28 lutego br, a w Kętach zaproszeni goście przez ponad trzy godziny czytali  fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Na widowni zebrało się około dwustu słuchaczy, wśród nich uczniowie Jedynki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar. Wybór lektury był nieprzypadkowy, ponieważ w tym roku obchodzimy 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
     Przez ponad trzy godziny zaproszeni goście czytali fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, a na widowni zebrało się około dwustu słuchaczy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar.
W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. „Przedwiośnie” to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa.
    Uroczyste czytanie uświetnili szacowni goście. Wśród lektorów byli Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Nycz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach Agata Szyszka-Mądro, Dyrektor Muzeum w Kętach Marta Tylza-Janosz, Dyrektor Domu Kultury w Kętach Sylwia Brzozowicz, Radna Rady Miejskiej Maria Karaim, Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów Jerzy Kolasa, wychowawca z Dziennego Domu "Senior-Wigor" Magdalena Kubica.
    Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Biblioteki Publicznej Agata Szyszka-Mądro wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, przypominając o symbolicznej roli „Przedwiośnia” w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie brali udział w wydarzeniu pod opieką nauczycieli polonistów z naszej szkoły, pani Jolanty Herl, pani Agaty Wróbel-Rejman i pana Jacka Stwory.