UCZNIOWIE JEDYNKI PO RAZ KOLEJNY MÓWIĄ „STOP!!!” PIJANYM KIEROWCOM

UCZNIOWIE JEDYNKI PO RAZ KOLEJNY MÓWIĄ  „STOP!!!”  PIJANYM KIEROWCOM

30 października uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami, po raz kolejny uczestniczyli w happeningu związanym z Małopolską Kampanią Społeczną No Promil - No Problem. Patronat honorowy nad XI edycją wydarzenia objął Burmistrz Gminy Kęty -  Krzysztof Jan Klęczar, który powitał wszystkie osoby zgromadzone na kęckim Rynku .

Tegoroczny happening odbył się pod hasłem „Chcemy bezpiecznych dróg. Chcemy, aby kierowca był trzeźwy”. Nasi uczniowie przygotowali specjalnie na tę okoliczność transparenty, na których umieścili hasła sprzeciwu wobec nietrzeźwych kierowców. Zebrana na płycie Rynku młodzież, skandując stanowczo wyraziła sprzeciw wobec nagannego zachowania osób, prowadzących samochód pod wpływem alkoholu oraz środków psychoaktywnych. Uczniowie odczytali również  swoje listy do kierowców, w których zawarli własne przemyślenia oraz wyrazili gorące prośby do kierujących pojazdami o odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Pan Arkadiusz Blachura, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach, w swojej przemowie jasno określił cel oraz założenia kampanii.

- „Podejmowane działania mają pomóc kierowcom trafnie ocenić stan swojej trzeźwości, a pasażerom dodać odwagi, by powstrzymać pijanego kierowcę przed jazdą. Kampania ma też na celu wzbudzić wśród młodych ludzi refleksję na temat tego, co w życiu ważne, aby mogli świadomie podejmować decyzje i to nie tylko te, które związane są ze stanem trzeźwości. Ma ona pomóc młodym ludziom dostrzec wartość odpowiedzialności. Wspólnie możemy uratować ludzi przed śmiercią, kalectwem, utratą wolności”.

Mamy głęboką nadzieję, że tego typu akcje społeczne dadzą wielu nieodpowiedzialnym ludziom do myślenia, zmiany swego zachowania, a wreszcie przyczynią się do znacznego ograniczenia wypadków na drodze, których ofiarą może być każdy z nas.

Joanna Kołodziejczyk,

Małgorzata Paw