W WALENTYNKOWYM RYTMIE SERC

Dzień Zakochanych powoli wpisuje się w kalendarz świąt tych większych i tych mniejszych. Obchodzimy je chętnie i z uśmiechem. Nie inaczej było w kęckiej Jedynce. Nasi uczniowie weszli w nastrój radosnego celebrowania miłosnych uczuć już 13 lutego w środę. Atmosferę zbliżających się walentynek dało się wyczuć od razu po wejściu na pierwsze piętro, bo szkolne korytarze zostały pięknie przyozdobione czerwonymi i różowymi sercami oraz ilustracjami odwołującymi się do miłości i kochania.

A popołudniu odbyła się walentynkowa dyskoteka. Imprezę o 17.00 rozpoczęli czwarto- i piątoklasiści, a od 18.30 kontynuowali ją uczniowie pozostałych klas.             Nasza zabawa odbyła się na pięknie przystrojonej, a jakże by inaczej, w motywy serc oraz wszechobecne odcienie czerwieni i różu auli szkolnej. Tło muzyczne, dyskotekowe dymy oraz ferie kolorowych świateł zapewniał profesjonalny didżej Sławek, który pojawił się w naszej szkole z inicjatywy i dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców. Wszyscy świetnie się bawili przy melodiach największych przebojów. Były szalone rytmy, ale i „wolne” piosenki, by zatańczyć spokojnie z ulubioną koleżanką lub kolegą. Można było zamówić własny utwór lub złożyć dedykację bliskiej sercu osobie – cieszyło się to dużym zainteresowaniem. Było romantycznie, było wesoło, było tanecznie, było fajnie.

Tak było 13 lutego. Natomiast 14 lutego w czwartek swoje podwoje otworzyła „Poczta Walentynkowa”. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali setki kolorowych serc, które można było zapełniać miłosnymi wyznaniami czy po prostu słownymi dowodami sympatii. Zakochani wrzucali swoje walentynki do specjalnych skrzynek/ pudełek. Zakochanych w naszej szkole jest tak wielu, że trzeba było przygotować dodatkowe kartki walentynkowe! No cóż, miłość jest w powietrzu i to się czuje! Kochający skrycie musieli czekać z niecierpliwością do następnego dnia czy osoby, pod których urokiem pozostają, rozpoznają w nich cichych wielbicieli. Bo właśnie w piątek życzenia dotarły naszą pocztą do adresatów.

Dodajmy tylko jeszcze, że „Poczta Walentynkowa” działa w naszej szkole już od wielu lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Za rok pewnie też tak będzie.

Można też było wyznać swoje uczucia w inny sposób. Na jednej z gazetek ściennych na korytarzu na drugim piętrze zawisło hasło „Napisz coś od serca”, a pod nim ogromne czerwone serce z papieru. To właśnie na nim ci odważni i ci niesmali wpisywali swoje walentynkowe życzenia dla ukochanych i lubianych. Serce bardzo szybko zapełniło się pełnymi miłości i sympatii wpisami.

Mamy nadzieję, że Walentynki w Jedynce to dobra zabawa i miło spędzony czas. W końcu nie samą nauką żyje człowiek, a miłość uskrzydla i daje chęć do działania! Walentynkowe rytmy i klimaty u nas już za rok. Bo nasza młodzież kocha i ma ogromne serce!