WARSZTATY MUZEALNE - 1b.

Warsztaty muzealne

3 kwietnia klasa 1b udała się na warsztaty plastyczne do Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi w Muzeum zorganizowano warsztaty zatytułowane „Pisanki – znaczenie symboliczne oraz metody zdobień“. Uczniowie podczas prezentacji i wykładu mieli okazję poznać  zwyczaje i tradycje związane z obchodami Wielkanocy. Zgodnie z tematyką spotkania dowiedzieli się, co symbolizuje jajko, jak długa jest tradycja jego zdobienia i jaka jest różnica  między kraszanką a pisanką.

W dalszej części dzieci wzięły udział warsztatach praktycznych. Jedno z przyniesionych jajek wykonały według własnego pomysłu, drugie wspólnie z osobą prowadzącą ozdobiły metodą batikową (woskową).

M.P., M.B.