WIOSENNA ŚWIETLICA

Wszyscy cieszymy się z nadejścia wiosny. Przygotowania do jej nadejścia na świetlicy zaczęły się już dużo wcześniej. Trzeba najpierw pożegnać zimę. Dzieci na świetlicy zastanawiały się jak ją przekonać do odejścia. Wpadły na świetny pomysł, że gdy powędruje z gromadką przyjaciół, będzie jej weselej. Stworzyły więc gromadkę misiów polarnych.

Uf…, udało się, postanowione, zima odejdzie. Pora więc zająć się upiększaniem świetlicy, aby wiosna nadeszła z ochotą.

Gałązki, dzieci ozdobiły kwiatami z bibuły.

Jaskółki to zwiastuny wiosny, więc  i one się pojawiły.

Okna dzieci przystroiły przebiśniegami i motylkami.

Kicu, kicu, przykicały króliczki. Najpierw kilka, z czasem przybyło nam niezłe stadko.

Za króliczkami przywędrowały zielone, wesołe żabki.

Dzieci poznały zmieniającą się porę roku- wiosnę poprzez quiz przyrodniczy. Radziły sobie świetnie z tym zadaniem.

Okazało się, ze dzieci wiedzą  o wiośnie więcej niż same przypuszczały. Teraz czekamy już tylko na spacery i zabawy na placu zabaw.

A.Drabek