WIOSENNE WYDARZENIA W KLASIE 2b INTEGRACYJNEJ

Wiosną uczniowie klasy 2b spędzali czas w sposób bardzo aktywny. Witali wiosnę, obserwując przyrodę, szkicując w plenerze pejzaże. Swoje obserwacje opisywali w mailach przesyłanych do wychowawczyni. Założyli hodowlę warzyw. Rekordową wielkość osiągnęła fasolka ze strąkami, zasiana przez Polę Góral. Przed Wielkanocą dzieci zainspirowane ilustracjami i ich opisami, wykonały piękne dekoracje: ptaki z papieru, pisanki na patykach, kolorowe wazony z butelek oraz zajączki. Uczniowie poznali zwyczaje bocianów i innych ptaków powracających wiosną, wykonali śliczne prace z wykorzystaniem płatków kosmetycznych. Wzięli udział w konkursach: „Kangur Matematyczny” (Mateusz Bodek, Marcin Śleziak i Wiktor Zieliński) i konkursie przyrodniczym „Świetlik”(Lena Ficoń, Emilia Piwowarska i Bartosz Rams). Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymają dyplomy, a Lena Ficoń za bardzo wysoki wynik – nagrodę. Od marca dzieci rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze, prowadząc zeszyty czytelnika. Ilustrują i opisują przeczytane przez siebie książki.  Uczniowie odbyli ciekawą wycieczkę do Chlebowej Chaty, gdzie utrwalili poznane w klasie wiadomości o owadach, zbożach, sposobach wypieku chleba oraz uzyskiwania masła i sera. Samodzielnie ubili masło i uformowali podpłomyki. Dzień Matki był okazją odwdzięczenia się kochanym mamom za ich miłość i codzienną opiekę. Dzieci zredagowały i pięknie przepisały życzenia oraz narysowały portrety swoich mam.
Aktualnie klasa przygotowuje program artystyczny na zakończenie roku szkolnego. Mali aktorzy zaprezentują inscenizację pt. „Ścieżką pod górkę” i kilka piosenek. Klasa 2b serdecznie zaprasza wszystkich  do obejrzenia występu.

Magdalena Żużałek-Urbaś