WIOSNA, WIOSNA.. ACH, TO TY.

Wiosna, wiosna… ach to ty

21 marca 2019 rok – według kalendarza pierwszy dzień wiosny. Hmm, pierwszy dzień wiosny jednak za oknem jeszcze nie tak do końca wesoło… Ale w budynku kęckiej Jedynki jest dużo ciekawiej. U nas feria barw! Przy wejściu do szkoły wita nas kosz kolorowych kwiatów, na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych też kwiaty, bazie i wiosenne akcenty. Akcentem mówiącym o odejściu zimy są także gazetki ścienne, które klasy wykonały w wiosennym klimacie w ramach akcji „Bitwa o kasę”. Wszędzie czuć wiosnę…  W tym dniu nie obowiązuje nakaz noszenia strojów w stonowanych barwach, dlatego uczniowie mają na sobie ubrania we wszelakich odcieniach – im kolorowiej, tym lepiej! Wiele uczennic przystraja głowy w piękne kwietne wianki i wyglądają przepięknie. Każdy, kto w tym dniu miał w swoim stroju wiosenny element lub kwieciste wzory, jest zwolniony z pytania! Wielu uczniów wygląda jak kwitnąca łąka. Zapewniają sobie tym spokój ducha i luz, ale ubarwiają tym także nasze szkolne korytarze. Jest cudnie! 

            „Dziś pierwszy dzień wiosny, więc każdy jest uśmiechnięty i radosny.” – tymi słowami trzy dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego zapraszają uczniów do zrobienia sobie wiosennego zdjęcia w złoconej ramie przystrojonej kolorowymi kwiatami. Chętnych jest bardzo wielu. Także nauczyciele dają się skusić na taką fotkę. Wszyscy wyglądają radośnie i pięknie (zero przeróbek w photoshopie J)  

W tym dniu wiosna jeszcze nie daje się zauważyć na 100% na zewnątrz i jest jeszcze trochę zaspana, jednak my w naszej szkole tryskamy dobrą energią i optymizmem. Otoczeni wesołymi kolorami i z uśmiechem na ustach wołamy „Witaj wiosno!”  

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 

    
Script logo