WSPIERAJ AKCJĘ "PODUSZKA DLA MALUSZKA"

O akcji

„Poduszka dla Maluszka” to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Pierwsze trzy edycje były prowadzone w placówkach edukacyjnych mieszczących się na terenie Małopolski i Śląska. W 2014 roku akcja została rozszerzona o zbiórkę internetową oraz zbiórkę w wybranych sklepach sieci JYSK Polska. Największą siłą akcji jest zwiększające się z roku na rok zainteresowanie i zaangażowanie społeczne, które tworzy różnego rodzaju inicjatywy m.in. ręczne szycie poduszek lub ich malowanie czy tworzenie kolorowanek dla dzieci w szpitalu.
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział po raz szósty w akcji charytatywnej „Poduszka dla Maluszka”.

Jak pomagamy ?

Zgodnie z założeniami akcji zbieramy wyłącznie nowe poduszki – przytulanki i środki finansowe.

Po co to wszystko?

Najważniejszym celem jest uszczęśliwienie dzieci, pacjentów kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Poduszkami zostają obdarowani pacjenci podczas wizyt mikołajkowych, wielkanocnych i w Dniu Dziecka, a środki finansowe zostają wydane  na organizację obozów rehabilitacyjnych dla dzieci po transplantacji, doposażenie oddziałów dziecięcych oraz spełnienie marzeń.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się w dniach od 17 listopada do 4 grudnia 2016 roku.

Anna Handzlik