WYCIECZKA KLASY 2d DO CHLEBOWEJ CHATY

W dniu 30 maja klasa II d udała się na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Najpierw wysłuchali prelekcji dotyczącej życia pszczół oraz obejrzały pokaz sprzętu pasiecznego. W programie znalazło się również m. in.: zapoznanie z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem, oglądanie maszyn dawniej wykorzystywanych przy uprawie i obróbce ziarna (od ziarenka do bochenka), omawianie procesu powstawania masła i twarogu oraz sprzętów do tego wykorzystywanych, próby młócenia cepami, mielenie zboża na żarnach, formowanie, wypiek oraz degustacja podpłomyków.

Możliwość praktycznego wykonywania wielu produktów w sposób tradycyjny bardzo się dzieciom podobała. Była to doskonała lekcja dla wszystkich uczestników wycieczki.
Piękna pogoda oraz liczne atrakcje sprawiły, że uczniowie wrócili do domów   w doskonałym humorze.

Joanna Kołodziejczyk