WYCIECZKA KLASY 5 a i 6 a - BEŁCHATÓW, DOLINA RZEKI PILICY, ŁÓDŹ

W dniach 28 - 29 maja uczestniczyliśmy w wycieczce do ziemi łódzkiej, podczas której mieliśmy okazję poznać nieco bliżej ten region.

Pierwszym punktem naszej wyprawy była jedna z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego – ekspozycja PGE Giganty Mocy w Centrum Kultury w Bełchatowie. Obejrzeliśmy interaktywną edukacyjną ekspozycję pokazującą proces wytwarzania energii elektrycznej, maszyny wydobywające węgiel brunatny oraz związane z nim wystawy. Z Bełchatowa przejechaliśmy w okolice Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie przeszliśmy podziemną trasą turystyczną Grot Nagórzyckich, piaskowcowych jaskiń wydrążonych w skałach. W skansenie Rzeki Pilicy zapoznaliśmy się z ekosystemem rzecznym oraz obejrzeliśmy w miniaturze szereg młynów wodnych, kolekcję kół młyńskich, jak również pojazdy wojskowe i łodzie z okresu II wojny światowej wydobyte z Pilicy. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury udaliśmy się na spacer do rezerwatu przyrody „Niebieskie Źródła”, gdzie mogliśmy podziwiać jedno z najciekawszych zjawisk krasowych w Europie – wywierzyska krasowe.

Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na wieczorny posiłek i wypoczynek do Hotelu Mazowiecki w Łodzi, skąd kolejnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie. Na terenie dawnego zakładu Izraela Poznańskiego, gdzie obecnie znajduje się kompleks handlowo - usługowo - rozrywkowy Manufaktura, oglądaliśmy plenery serialowego filmu „Komisarz Alex”. Na ulicy Piotrowskiej, najbardziej reprezentacyjnej ulicy Łodzi i jednej z najdłuższych ulic handlowych w Europie podziwialiśmy pięknie odrestaurowane kamienice oraz ciekawe malowidła na ścianach budynków. Dalsza trasa naszego spaceru obejmowała: Ratusz, pomnik Tadeusza Kościuszki, Ławeczkę Fabrykantów, Fortepian Rubinsteina, Aleję Gwiazd oraz Ławeczkę Tuwima. Kolejnym punktem naszej wizyty w Łodzi była zabawa w Centrum Nauki i Techniki EC1, największym centrum nauki w Polsce, gdzie na ponad 8 tys. m2 znajduje się 150 eksponatów, gry zespołowe oraz niesamowite przestrzenie. W trakcie pobytu w centrum, w kinie sferycznym 3D obejrzeliśmy film pt. „Astronauta”. Z uwagi na silne opady deszczu filmową dzielnicę Łodzi tzw. „HollyŁódź” obejrzeliśmy z okien naszego ciepłego i suchego autokaru.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z naszej wycieczki.

Agnieszka Walecka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Script logo