Wystawa "Moja pasja, moje hobby."

Wystawa  Moja pasja, moje hobby

„Nawet z pozoru najdziwniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś  bardzo, ale to bardzo cennym”.

Stephen King

Te słowa pisarza Stephena Kinga to motto wystawy, która miała miejsce
w bibliotece w dniach 4-5 kwietnia. Swoją pasją, hobby pochwalili się uczniowie od klasy 3 SP do 3 Gimnazjum.

Każdy odwiedzający  bibliotekę mógł się dowiedzieć także, czym jest pasja, a czym hobby i po czym je poznać.

Dlaczego warto mieć hobby? Jest przynajmniej 7 powodów:
1. Doskonale wypoczywasz.

2. Rozwijasz swój umysł.

3. Rozwijasz swoją kreatywność.

4. Prowadzisz zdrowy tryb życia.

5. Jesteś ciekawą osobą.

6. Prowadzisz ciekawe rozmowy.

7. Poznajesz nowych, interesujących ludzi.

Wachlarz zainteresowań uczniów, którzy prezentowali swoje hobby był ogromny – plastyczne, sportowe, literackie, kolekcjonerskie. Zbiory wypełniły bibliotekę całkowicie. Były szkice, prace plastyczne wykonane różnymi technikami, poezja, proza, puchary, medale, fotografie „główek fryzjerskich”. Był strój gimnastyczny i pas do stroju karate oraz figurki kolekcjonerskie.

Jak wyrazić siebie? – Anielka pisze wiersze, opowiadania, a nawet… książkę. Tobiasz w swoich szkicach potrafi „uchwycić” cechy anatomiczne zwierząt. Rysunki przedstawiające zwierzęta wykonała ołówkiem Kornelia. Ola przygotowała na wystawę sporo prac rysunkowych i przepiękną, niezwykle pracochłonną przestrzenną pracę wykonaną z papieru. Coś wspaniałego! Niezwykle dojrzałe i dopracowane pod względem artystycznym prace przedstawiła Klaudia. Szkicowniki z jej pracami wykonanymi farbami, pastelami, ołówkiem – tematycznie bardzo rozległe – cieszyły się ogromnym uznaniem. Równie dojrzałe prace zaprezentowała Martyna. Jej rysunki przykuwały uwagę niezwykłą dbałością o szczegóły. Swoje plastyczne hobby prezentowały dwie Julie. Kolorowe, radosne i różnorodne prace przedstawiła pierwsza z nich. Z kolei zainteresowanie modą, projekty strojów oraz fantastyczną serię obrazków, wykonanych tajemną metodą przy użyciu farb – druga.
Czy były jakieś samochody? Owszem. Rysunek auta zaprezentowała Kornelia. Czy był portret? Owszem. Tego zadania podjęła się Karolina.
Bogatą kolekcję figurek „My Little Pony” posiada Marlena. Na wystawie zaprezentowała jedną z nich. Pasją Natalii jest sport. Jej puchary – nagrody zdobyte w takich kategoriach, jak biegi, skoki w dal, rzut piłką lekarską – wzbudzały u zwiedzających zainteresowanie i podziw. Sportowymi osiągnięciami w siatkówce pochwalił się Antek. Czy można połączyć gimnastykę i karate? Można. Takie pasje posiada Lidia. Jej strój gimnastyczny i pas do stroju karate znalazły się również na wystawie. Zainteresowanie wzbudzały także fotografie, na których Julka przedstawiła „główki fryzjerskie” z wykonanymi przez siebie fryzurami.

„Ojej, też mogłam przynieść swoje prace”. To zdanie bardzo często było słychać wśród zwiedzających. Chętnych do udziału w kolejnej wystawie jest już sporo, więc w przyszłym roku szkolnym zapewne zorganizujemy ją ponownie.

Magdalena Cieślawska