XII OGÓLNOPOLSKI RAJD INTEGRACYJNY

W dniu 21 września 2016 r. uczniowie z kęckiej „Jedynki”  wzięli udział w  XII Ogólnopolskim Rajdzie Integracyjnym „Z Tobą na Groń”. Rajd przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z  niepełnosprawnością intelektualną oraz wolontariuszy. Jego celem było złożenie hołdu i ofiarowanie własnej słabości przez osoby niepełnosprawne Św. Janowi Pawłowi II, na Groniu Jego imienia w warunkach pełnej integracji. Zawiązanie rajdu miało miejsce  w Rzykach – Jagódkach przy Starej Kuźni. W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała, jednak dzielna kęcka grupa podjęła trud zdobycia wyznaczonego celu i udało się. Po dotarciu na miejsce uczestniczyliśmy we mszy św., a w schronisku czekał na nas ciepły posiłek. Z rajdu wróciliśmy trochę zmęczeni, mokrzy, ale bardzo szczęśliwi.

Anna Handzlik