XIV RAJD INTEGRACYJNY NA GROŃ JANA PAWŁA II

Tam turystów są gromady.
Na nim polanka mała.
Gdzie zabawa doskonała.”

18 września 2018r. już po raz czternasty odbył się Ogólnopolski Integracyjny Rajd   "Z Tobą na Groń". Organizatorami tego wydarzenia jak co roku był Ośrodek Szkolno–Wychowawczy  w Kaczynie i PTTK „Ziemia Wadowicka”.

W ten piękny, słoneczny dzień na start przybyło ponad 500 uczestników rajdu, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną, wolontariusze, nauczyciele i członkowie rodzin. Otwarcia dokonał Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński, a Radna Powiatu wadowickiego Maria Wądrzyk wspierała wędrowców podczas całej trasy. Nasi uczniowie  pokonali trasę idąc szlakiem ,,serduszkowym” w radosnych nastrojach, nie zważając na własne słabości i trudności.

Na szczycie odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Mszę odprawili  ks. Robert i ks. Dawid z parafii pw. Narodzenia Jana Chrzciciela w Choczni.

Na szczycie Leskowca zmęczeni, ale pełni pozytywnych emocji nasi młodzi turyści zasiedli przy wspólnym posiłku przy schronisku PTTK. Był to czas wspólnych rozmów i nawiązywania nowych znajomości.

D.K.   A.H.