ZAJĘCIA PROMUJĄCE IDEĘ KRWIODAWSTWA W KLASIE 2d

16 grudnia br., w klasie 2d, odbyły się zajęcia związane z tematem „Dlaczego powinniśmy oddawać krew?”. Uczniowie obejrzeli filmik edukacyjny, uczestniczyli w pogadance oraz bardzo chętnie odpowiadali na pytania: „Dlaczego tak ważne jest, aby oddawać krew?”, „Czy krew można czymś zastąpić?”, „Co to znaczy, że ktoś oddaje krew honorowo?”. Dzieci dowiedziały się jak cennym darem jest krew, która może uratować życie lub zdrowie drugiego człowieka.

Celem przeprowadzonych zajęć było zaznajomienie uczniów z ideą honorowego krwiodawstwa oraz kształtowanie postaw prospołecznych.

Dzięki przybliżeniu zagadnienia honorowego krwiodawstwa najmłodszym, być może w przyszłości powiększą oni grupę Honorowych Dawców Krwi.

Joanna Kołodziejczyk