ZWYCIĘŻAMY W GMINNEJ GIMNAZJADZIE PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW!

W dniu 2.03.2017 w kęckiej hali OSiR odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. Do walki przystąpiło 7 szkół : ZSG 1 Kęty, ZSG 2 Kęty, ZSP 3 Kęty, ZSP Witkowice, ZSP Bulowice, PZ nr 11 w Kętach i ZSG Nowa Wieś. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, gdzie mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup walczyli o awans do zawodów powiatowych, a drudzy w grupach o 3 miejsce w zawodach. W „małym finale” spotkały się szkoły ZSP nr 3 oraz PZ nr 11 A lepsi okazali się uczniowie „Wyspiana” i to oni stanęli na najniższym stopniu podium. W finale rozgrywanym pomiędzy ZSG nr 2 a ZSG nr 1 po zaciętym boju lepsi okazali się uczniowie „Jedynki” i to oni będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - ZSG nr 1 w Kętach
II miejsce - SZG nr 2 w Kętach
III miejsce - PZ nr 11

Skład zwycięskiej drużyny ZSG nr 1 w Kętach: Pająk Maciej, Własiński Kacper, Mrowiec Filip, Kawczyński Konrad, Hankus Szymon, Matlak Jakub, Wacięga Adrian, Mieszczak Tomasz, Węgrzyn Bartosz, Błasiak Dominik, Kwolczak Miłosz.

Opiekunowie: Ireneusz Sidło, Arkadiusz Blachura