„ Bohaterowie naszych bajek i baśni” – konkurs drużynowy w klasie 2a

„ Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami..."

Któż z nas nie pamięta tych słów, napawających radością i oczekiwaniem, gdyż za nimi kryła się fascynująca opowieść, płynąca z ust bliskiej osoby, która wprowadzała nas w świat fantazji.

Bajki i baśnie pozwalają dzieciom poznać świat rzeczywisty przez pryzmat świata wyimaginowanego, stworzonego z myślą o ich potrzebach i możliwościach. Im wcześniej nastąpi moment poznania bajki i jej czarownej mocy, tym większa korzyść dla dziecka. Literatura wzbudza  u młodego człowieka zainteresowanie  zjawiskami i przedmiotami otaczającego świata. Utwory takie dostarczają mu bowiem wiadomości o życiu ludzi, zwierząt, o pięknym i fascynującym świecie przyrody, o ciekawych przygodach, w których dziecko chciałoby uczestniczyć.

W dniu 21 grudnia 2016 r.,  w klasie 2 a odbył się konkurs drużynowy pt. „ Bohaterowie naszych bajek i baśni”. Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości dzieci na temat bajek i baśni. W trakcie jego trwania dzieciom przyszło zmierzyć się z wieloma zadaniami. Były to m.in. :

- rozpoznawanie znanych baśni po ich fragmentach lub ilustracji,

- układanie puzzli,

- zagadki słowne i muzyczne,

- konkurencje sprawnościowe,

- rozsypanki wyrazowe,

- wyszukiwanie par.

Wszystkie dzieci doskonale poradziły sobie w poszczególnych konkurencjach. Wykazały się szybkością, spostrzegawczością, a przede wszystkim ogromną wiedzą na temat bohaterów baśni i bajek oraz ich losów. Zwycięzcy konkursu nagrodzeni zostali  pamiątkowymi dyplomami, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek. Konkurs był świetną okazją nie tylko do rywalizacji, ale również do integracji zespołu klasowego.

Katarzyna Puchała

Małgorzata Paw