„Artystą być… 2016” w ZSG nr 1 w Kętach

28 października w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Kętach odbyły się ostatnie przesłuchania konkursowe tegorocznej edycji „Artystą być...”. Celem konkursu było zaprezentowanie młodych ludzi, będących dopiero na początku swojej artystycznej drogi, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają życie swoje oraz swojego otoczenia. W komisji zasiedli: Sylwia Brzozowicz – plastyk, dyrektor Domu Kultury w Kętach, Donata Wójcik-Bąbska – pedagog, Piotr Wojtyczek – muzyk. Do eliminacji w naszej szkole przystąpiło 69 uczniów - 42 w kategorii plastyczno-literackiej, 15 w wokalno-instrumentalnej i 12 w taneczno-teatralnej. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i obejrzeniu prac jury wyłoniło zwycięzców, zwracając uwagę na wysoki poziom tegorocznej edycji i świetną organizację. Zachęciło młodych artystów do wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Nominacje do finałowej gali otrzymali:

W kategorii literacko-plastycznej zwyciężyli:

Kacper Jaromin i Matylda Piekiełko (1-3 SP), Szymon Górecki (4-6 SP).

W kategorii wokalno-instrumentalnej wyróżniono:

Aniela Olearczyk i Susan Kozłowski (1-3 SP), Jakub Głód (4-6 SP), Eryk Żużałek, Maria Rybak, Zuzanna Matlak, Kamila Gawęda, Patrycja Orlicka, Kinga Zięba (gimnazjum).

W kategorii taneczno-teatralnej zwyciężyli:

Aleksander Bakalarski (1-3 SP), Oliwia Cłapa (4-6), Agnieszka Wadoń (gimnazjum).

Anna Haczek, Małgorzata Czech