„Czytanie jest super” – zajęcia biblioteczne klasy 1c.

„Czytanie jest super” – zajęcia biblioteczne klasy 1c

Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach to miejsce bardzo przyjazne dzieciom. Przekonali  się o tym uczniowie klasy 1c, biorący udział w interesujących zajęciach  zorganizowanych przez Panie bibliotekarki.  Podczas zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega udział w projekcie „Podróż do krainy książek”  realizowanym przez bibliotekę.  Za wypożyczanie książek można otrzymywać pieczątki do specjalnego paszportu, za każde 10 wypożyczonych książek otrzymuje się dyplom z niespodzianką.  Następnie dzieci wysłuchały fragmentów  książki pt. „Czytanie jest super”( tekst polski  A. Andrus), poznając  wiele powodów dla których warto czytać.  Czytanie m.in. rozwija umysł, daje wiedzę, rozśmiesza, pozwala poznać ciekawych ludzi i miejsca, pomaga stać się dorosłym,  wyzwala pomysłowość, „zabija” nudę.  Z dużym zaangażowaniem pracowano w grupach. Trzeba było uważnie przeczytać wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Witaj wiosno” i elementy w nim występujące wyszukać na załączonej ilustracji.  Podczas zajęć nie zabrakło również samodzielnego przeglądania  i wypożyczania książek,  bo jak się okazało większość  dzieci z naszej klasy jest zapisana do biblioteki i z niej korzysta.  Na pamiątkę wspólnego pobytu każde dziecko otrzymało kartonik z podziałem godzin i tabliczką mnożenia. Dziękujemy Paniom za miłe przyjęcie i zachęcenie nas do kolejnych wizyt.  Na pewno skorzystamy z zaproszenia.

M. Żużałek-Urbaś