„Jak nie czytam jak czytam” na kęckim Rynku.

„Jak nie czytam jak czytam”  na kęckim Rynku

7 czerwca punktualnie o godz. 10.00 Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach wraz z tysiącami uczestników w całej Polsce wzięła udział w IV edycji akcji „Jak nie czytam jak czytam”.

Organizatorem akcji jest miesięcznik „Biblioteka w szkole” wraz z bibliotekami
i szkołami. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających
w jednym momencie w całej Polsce.

Cele akcji:

- budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się
z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką,

- promocja czytelnictwa.

Uczniowie przybyli na kęcki Rynek w barwnym korowodzie – niektórzy przebrani za postaci z bajek, z transparentami i chorągiewkami, na których znajdowały się hasła zachęcające do czytania. Każdy przyniósł ze sobą książkę.
Część uczniów utworzyła żywy napis „Jedynka czyta”, część - niczym na pikniku -  czekała na rozpoczęcie akcji. Punktualnie o godzinie 10.00 każdy uczestnik zaczął głośno czytać swoją książkę. Powstały szum był zapewne czymś niepowtarzalnym i po raz pierwszy słyszanym w Kętach.
Wspólnie z uczniami i nauczycielami czytali zaproszeni Goście – Burmistrz Gminy Kęty Pan Krzysztof Jan Klęczar,  Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kętach Pani Agata Szyszka – Mądro, Dyrektor Domu Kultury w Kętach Pani Sylwia Brzozowicz, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców Pan Tomasz Cępiel, Sekretarz Rady Rodziców Pani Elżbieta Kwaśniak.

Łącznie na kęckim Rynku czytało 455 osób. Udowodniliśmy, że czytanie może być dobra zabawą. Mamy nadzieję, że podczas kolejnych edycji akcji „Jak nie czytam jak czytam” będzie nas – lubiących książki – coraz więcej.

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wykonanie zdjęć z drona: http://www.dronteam.pl