„Po pierwsze dziecko”. Projekt dla szkół współpracujących z UNICEF-em

„Po pierwsze dziecko”

Projekt dla szkół współpracujących z UNICEF-em

„Zmęczone, głodne, brudne… Takie są dzieci, którym dzieciństwo zostało odebrane z powodu wojny. Zmuszone do opuszczenia swoich domów wyruszają w drogę, która, jak wierzą, przyniesie im lepsze życie. Niestety bardzo często nadzieje te okazują się płonne. Życie uchodźcy nie jest łatwe, a decyzja o ucieczce to ostateczność.”

Uczniowie klas 3a, 5c i 2B pod opieką nauczycieli p. Anny Haczek, Marceliny Fabii i Małgorzaty Czech wzięli udział w projekcie UNICEF „Po pierwsze dziecko”. Obejrzeli film o sytuacji dzieci syryjskich, dyskutowali o trudnej sytuacji dzieci - uchodźców oraz wykonali piękne plakaty o tej tematyce. Dzięki tym zajęciom uczniowie rozwijali swoją wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Małgorzata Czech