„SMERFY” W JEDYNCE

„Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, żyje sobie Papa Smerf, ze swymi małymi smerfami. W dalekim lesie mieszkają, domki w kształcie grzybków mają. Małe niebieskie ludki, wyglądają jak krasnoludki… Lecz mają oni jednego wroga, gdy panuje we wsi trwoga. Gargamel razem z Klakierem jest ich największym nieprzyjacielem…”

Właśnie tak rozpoczyna się bajka pt. „Smerfy” przedstawiona 23.11 w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 w Kętach. W małych mieszkańców smerfowego lasu
wcielili się uczniowie klas II i III uczęszczający na zajęcia świetlicowe.

Papa Smerf jak to często bywa lubi zaskakiwać swoich podopiecznych. Tym razem przygotował dla nich niespodziankę w postaci szkoły, w której mają okazję nauczyć się smerfnego alfabetu. Jednak spokojne życie naszych bohaterów zakłóca przybycie Gargamela z wiernym druhem Klakierem, którzy próbują wszelkich sposobów na złapanie niebieskich ludzików. Udaje im się tego dokonać z pomocą czarownicy Hogaty. Jednak jej plany nie podobają się Gargamelowi, który prosi o pomoc Papę Smerfa…

„Jak to zwykle w bajkach bywa dobro ze złem wygrywa, a dobrym być się opłaca, bo dobro zawsze powraca”.

Przedstawienie, w którym udział biorą tak wesołe postacie nie mogło się obejść bez śpiewu i tańca, któremu towarzyszyły „Smerfne Hity”. Młodych aktorów przygotowały p. Anna Siwek, p. Ewa Gawęda i p. Aneta Drabek. W naszych wspaniałych bohaterów wcielili się:

Narrator – Brygida Ślęczka

Papa Smerf – Dominika Szpila

Gargamel – Julia Kubiczek

Klakier – Julia Szostak

Hogata – Martyna Zając

Smerfetka – Lena Szpila

Ważniak – Jakub Nycz

Poeta – Emilia Matyjaszek

Laluś – Karolina Wojewodzic

Łasuch – Sebastian Leśniak

Osiłek – Jan Klimczyński

Pracuś – Karolina Wójciak

Maruda – Kamil Marek

Śpioch – Weronika Wojewodzic

Wszystkim aktorom bardzo dziękujemy za zapał i zaangażowanie oraz gratulujemy wspaniałej gry aktorskiej.