„Szarpidruty” w naszej szkole, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o instrumentach strunowych.

We wtorek 17 stycznia, odbył się na naszej auli koncert umuzykalniający,  który wprowadził słuchaczy w świat instrumentów strunowych, szarpanych. Muzycy zaprezentowali takie instrumenty jak: gitara basowa, afro-amerykański DIDDLEY BOW, BANJO, turecki BAGLAMA SAZ oraz greckie BOUZOUKI. Wspólnie uczyliśmy się trudnych do wymówienia nazw instrumentów, które niosły ze sobą egzotyczne brzmienia i ciekawe historie związane z ich powstaniem.

Muzycy pokazali nam, że do stworzenia grającego instrumentu strunowego  wystarczą najprostsze przedmioty, które można znaleźć wokół nas.  Zachęcali do eksperymentowania w wymyślaniu i budowaniu prostych instrumentów.

Uczniowie, którzy najwięcej zapamiętali z opowieści muzyków, mogli w nagrodę zagrać z nimi na instrumentach perkusyjnych. Dużo było wspólnego śpiewania, klaskania, kiwania i dobrej zabawy jak zwykle podczas spotkania z muzykami agencji „Kontra”.

W krótkiej podróży muzycznej dookoła świata wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły począwszy od klas pierwszych szkoły podstawowej a skończywszy na trzecich klasach gimnazjum. Koncert był kontynuacją cyklicznych spotkań, będących ważnym elementem w edukacji muzycznej naszych uczniów. Już czekamy na kolejny koncert.