"JEDYNKOWA" PRZYRODA TO FAJNA PRZYGODA

W naszej szkole uczniowie nie mogą narzekać na nudę!! Na przykład edukacja przyrodnicza...dzieci dużo chętniej niż w szkolnej ławce uczą się w czasie spaceru czy też w parku. Jesienny czas to świetny moment na pokazanie dzieciom takich skarbów jak kasztany, żołędzie, jarzębina. Uczniowie w czasie zajęć na świeżym powietrzu doskonale potrafią odnaleźć poszukiwane drzewo widząc jedynie jego liście, rewelacyjna zabawa, niczym mali detektywi podążający za tropem.

Staramy się zaszczepić w naszych wychowankach chęć zgłębiania wiedzy. Naszym celem jest wspomagania rozwoju dziecka w całościowym jego aspekcie, tak aby każdy uczeń był przygotowany do życia w zgodzie z samym sobą, ludźmi i przyrodą, która jest niezwykle ważna w naszym życiu. Obserwujemy, doświadczamy i eksperymentujemy....pokazujemy to co najważniejsze, dotykamy tego, smakujemy! Dzieci chętnie uczą się kiedy lekcja jest ciekawa i zachęca do działania, bo przecież nauka przyrody może być zabawą, która pokaże jak piękny jest otaczający nas Świat i jak warto o niego dbać!

A. H-G.