"KSIĄŻKA POD CHOINKĘ"

Aktualnie w naszej szkolnej bibliotece trwa świąteczny kiermasz książek. Uczniowie klas I-III chętnie biorą udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Dzieciom bardzo podoba się możliwość zakupu książek, które są niezwykle ciekawe i interesujące. Kiermasz ten został zorganizowany po to aby zachęcić wszystkie dzieci do czytania. Akcja promująca rozwój czytelnictwa jest przede wszystkim zaadresowana do dzieci , młodzieży uczącej się w naszej Szkole oraz do nauczycieli i rodziców.

Warto zaznaczyć, iż stały kontakt z książką ma istotny wpływ na rozwój osobowości dziecka, pobudza dziecięcą wyobraźnie, wzbogaca słownictwo oraz rozwija zarówno inteligencję jak i wrażliwość naszych pociech. Książki o tematyce przyrodniczej, wiersze, literatura piękna, fantastyka....i wiele, wiele innych ciekawych pozycji. Bogaty i różnorodny wachlarz tytułów sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, wszyscy odwiedzają nasz kiermasz i chętnie kupują książki. Biblioteka przeżywa prawdziwe oblężenie, co jest dowodem na skuteczną akcję promowania czytelnictwa! Należy tutaj podkreślić, że 10% od wartości sprzedanych książek zasili szkolną bibliotekę w postaci interesujących książek.

"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała "(Richard Steele), dlatego tak ważnym elementem jest zaszczepienie w dzieciach chęci czytania. Poprzez czytanie dzieci wzbogacają swoją wiedzę, która staje się mocną podstawą do dalszej edukacji. Nie należy również zapominać, że czytanie to także źródło rozrywki. Przecież nie ma nic lepszego niż łączenie edukacji i zabawy!!

Kto jeszcze nie odwiedził naszej szkolnej biblioteki musi koniecznie tutaj zajrzeć! "Książka to przyjaciel. Smutne jest życie bez przyjaciela, smutne jest życie bez książek" (W. Grubiński). Naprawdę warto włączyć się w tę niezwykłą akcję i poczytać! Kiermasz jest otwarty do 9 grudnia. Serdecznie zapraszamy!

Aleksandra Hankus-Grzywa