" Na pomarańczowo dookoła świata"

Klasa I A wzięła udział w projekcie charytatywnym " Na pomarańczowo dookoła świata" zorganizowanym we współpracy z Fundacją ING Dzieciom.

W ramach projektu uczniowie musieli zapoznać się z treścią powieści Juliusza Verne " W 80 dni dookoła świata" i napisać test ze znajomości lektury. Za udział w konkursie przewidziano bardzo bogaty wachlarz nagród. Każdy z uczestników otrzymał: atlas geograficzny, koc piknikowy, a troje zwycięzców nagrodzono dodatkowo książką z działu beletrystyki. Za wielkie zaangażowanie w wykonanie dodatkowych projektów plastycznych klasa otrzymała słowniki językowe oraz  mapę świata i Polski.

Zwieńczeniem projektu była bardzo bogata wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie. Uczniowie bawili się znakomicie, wesoło i szaleńczo. W drodze powrotnej zjedli smaczny obiad. W wyśmienitych humorach wrócili do domów.

Dla szkoły bardzo ważnym gestem Fundacji było przekazanie pieniędzy w kwocie 2800 złotych na ręce Rady Rodziców ZSG 1 Kęty, by projekt mógł zostać zrealizowany.

W imieniu Klasy I A dziękuję Fundacji ING Dzieciom, a szczególnie pani Annie Denisow oraz Wandzie Romik za znakomitą zabawę połączoną z edukacją !

Anna Handzlik

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.