4a i 4b NA DZIKIM ZACHODZIE

24 maja klasy 4 a i 4 b wyruszyły na podbój Dzikiego Zachodu do … Żor. Choć poranna aura nie rozpieszczała, humory dopisywały, a zapowiedź licznych wrażeń, jakie na nas czekały tego dnia, potęgowała emocje. Już po godzinnej jeździe autokarem zawitaliśmy do Żor. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Ognia, nowoczesny obiekt o niespotykanych kształtach, którego ekspozycja poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych do dnia dzisiejszego. Multimedialna ekspozycja oraz liczne urządzenia doświadczalne były nie tylko dobrą zabawą, ale też cennym uzupełnieniem wiedzy. Uczniowie mogli rozpalić ogień, zapalić znicz olimpijski, a najodważniejsi podjąć próbę ugaszenia wirtualnego ognia. Quiz, do rozwiązania którego uczniowie musieli samodzielnie odszukać odpowiedzi, stanowił dodatkową atrakcję.

Rozgrzani ogniem wiedzy wyruszyliśmy do mieszczącego się nieopodal miasteczka westernowego ‘Twinpigs’, gdzie kowboj Joe wprowadził nas w tajniki życia na Dzikim Zachodzie oraz oprowadził po głównej ulicy miasteczka. Wśród licznych atrakcji, z których skorzystaliśmy tego dnia, znalazły się: kula parowa z kinem 360, tajemnicze podziemie, nawiedzona sztolnia, batyskaf, family coaster, koło młyńskie Far West. Co aktywniejsi mieli okazję wspiąć się na wulkan, wziąć udział w dojeniu krowy, płuczce złota czy też pokonać park linowy. Posileni obiadem w restauracji Old West mogliśmy obejrzeć scenki rodem z dzikiego zachodu: pojedynek rewolwerowców, taniec kowbojek, strzelanie z bata, łapanie na lasso z udziałem naszych uczniów.

Emocji i wrażeń tego dnia nie brakowało. Niejeden z nas z pewnością wybierze się jeszcze nie raz na Dziki Zachód do … Żor.

A.W.