4d NA TROPIE ZAGINIONEJ KSIĘGARNI

Uczniowie 4d postanowili przyjrzeć się z bliska miejscu, w którym można znaleźć wiele książek. Lubimy czytać, ale kiedy ktoś czyta dla nas, może to być także duża frajda:) Książka pt. „Zaginiona księgarnia” Katie Clapham zadziałała magicznie na uczniów klasy 4d.

Kiedy pani z zaprzyjaźnionej  księgarni Tu czy Tam czytała nam opowieść o zaginionej księgarni, wszyscy siedzieliśmy zasłuchani i zapatrzeni
w ekran, na którym pojawiały się kolejne stronice tej interesującej opowieści. Po wysłuchaniu lektury okazało się, że możemy zapoznać się z tajnikami pracy księgarza, porozmawiać o tym jak powstaje książka, poznać zawartość i układ regałów z książkami, które inaczej niż w bibliotece, tutaj się po prostu kupuje.     Kolejną niespodzianką, podczas tych warsztatów, była możliwość „popróbowania” pracy sprzedawcy w księgarni; jedni z nas ustawili się w kolejce po książkę, którą trzeba było wcześniej znaleźć na regale, inni stanęli za ladą; były „na niby” pieniądze i dużo zabawy w sprzedawcę. Tyle książek i co tu wybrać!

Takie warsztaty podczas lekcji języka polskiego, uczą nowych rzeczy, dają nie tylko wiele radości,frajdę wspólnego wyjścia i współpracy w grupie, integrują, ale przede wszystkim pozwalają poznać tajniki różnych zawodów. Czy wiecie na przykład kto to jest introligator? My już wiemy:):)
Zapraszamy do fotogalerii

klasa 4d z wychowawczynią