A ŚWIETLICA TĘTNI ŻYCIEM!

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, każdy odczuwa już dreszczyk emocji związany z zaplanowanymi wakacyjnymi wyjazdami i słodkim leniuchowaniem. W naszej świetlicy szkolnej czuć to wyraźnie – dzieci są pełne energii, a ich głowy ciągle pełne pomysłów.

Panie wychowawczynie nie zadają już tyle zadań domowych, więc mamy mnóstwo czasu na wykonywanie różnorodnych i jakże ciekawych prac plastycznych! Nic tak świetnie nie sprawia, że czas płynie szybciej, niż porządna praca nad wspólnym projektem. Dzieci chętnie wymyśliły plakaty, które przywołują im na myśl właśnie wakacyjny czas. Plakaty te, pod wspólnym tytułem „Witajcie wakacje!” uświetniły jedną z naszych świetlicowych gazetek.

Oprócz zajęć plastycznych, kolejną z naszych specjalności są zajęcia ruchowe – te w świetlicy, jak i – dzięki cudownej pogodzie – na zewnątrz. Czas upływa przyjemniej kiedy ma się możliwość grania w piłkę, wspinania się w domku na placu zabaw lub po prostu leżenia na kocu. Prócz typowego odpoczynku na świeżym powietrzu, u nas jest także miejsce na rywalizację. Zawody w skakaniu przez skakankę przyciągają wielu ochotników, a ilość skoków, które można wykonać zadziwia nawet Panie ze świetlicy

Obok obowiązkowej zabawy, w świetlicy mamy też miejsce na rozmowę na poważniejsze tematy. Podczas niedawnych zajęć poruszaliśmy problematykę praw dzieci, bo Dzień Dziecka to nie tylko dzień zabawy i prezentów – każdy mały człowiek powinien pamiętać o tym, do czego ma prawo.

Czas na świetlicy mija bardzo szybko. Gry planszowe i karciane, zabawy wspólne i indywidualne umilają dzieciom czas. I mimo, że każdy trochę tęskni już do odpoczynku, wstawania i kładzenia się spać o całkiem późnych porach, to na pewno podczas wakacji nie jeden z uśmiechem wspomni chwile spędzone w świetlicy szkolnej. Zapraszamy po wakacjach!

MW