AWANS KĘCKIEJ "JEDYNKI" DO ZAWODÓW POWIATOWYCH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 16.03.2018 r. uczniowie  gimnazjum  Szkoły  Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Kantego w Kętach wzięli udział w miejsko-gminnych eliminacjach  Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w  Ruchu Drogowym, które odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bulowicach.

W rozgrywkach brali udział uczniowie szkół z Gminy Kęty, Osiek, Przeciszów i Polanki Wielkiej.  Nasze gimnazjum reprezentowali trzecioklasiści: Marcin Łysoń, Łukasz Bogacz i Jakub Cynk.
Uczestnicy pisali test teoretyczny z przepisów ruchu drogowego i test "ze skrzyżowań". Następnie  odbyła się konkurencja praktycznej jazdy rowerem po torze  przeszkód.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie gimnazjum  Szkoły Podstawowej  w Piotrowicach, II miejsce uczniowie gimnazjum  Szkoły Podstawowej nr 2   w Polance Wielkiej, III miejsce uczniowie  gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach. Wszystkie trzy drużyny przeszły do eliminacji powiatowych.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów na zawodach powiatowych.

J. Wójcikiewicz-Paw