BEZPIECZNY INTERNET W KLASACH PIERWSZYCH

W czwartek 09.11.2017r. uczniowie z klas pierwszych SP wzięli udział w lekcji z cyklu "Bezpieczny Internet". Zajęcia przeprowadził nauczyciel informatyki w naszej szkole pan Jacek Stwora. Uczniowie obejrzeli bajki edukacyjne z serii "Owce w sieci". Na podstawie filmików omówiono główne zagrożenia jakie niesie nieumiejętne korzystanie z Internetu i czym może się to skończyć. Wspólnie z nauczycielem wyciągali wnioski i nauki płynące  z ekranu, dotyczące m. in. uzależnienia od Internetu, regulaminu korzystania z portali społecznościowych oraz skutkach umieszczania w sieci informacji dotyczących naszego życia prywatnego i naszej rodziny.  Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, chętnie odpowiadali na pytania podsumowujące zajęcia.

Agnieszka Babiuch