CZY WIESZ, ŻE 2*2=4?

30 września w naszej szkole miało miejsce wielkie liczenie w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Jej celem jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Pragnęliśmy także propagować zabawową formę nauczania i uczenia się matematyki. Chcieliśmy przypomnieć wszystkim tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. W tym dniu uczniowie sprawdzali nawzajem swoją wiedzę w zakresie mnożenia. Podczas krótkich egzaminów zachęcali swoich kolegów do rozwiązywania ćwiczeń i szarad matematycznych. Uczniowie pełniący role egzaminatorów byli niezwykle przejęci pełnionymi funkcjami, a biorący udział w zabawach i konkursach z wielkim zapałem rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności.  W każdej klasie wyłoniono 3 zwycięzców - 3 osoby, które poprawnie i najszybciej uporały się z „tabliczkowymi” wyzwaniami.

Mamy nadzieję, że ten dzień dostarczył wielu miłych emocji i pokazał, że warto się uczyć, a nauka może być zabawą. Ci, którym tabliczka mnożenia nie jest obca, dobrze się bawili, natomiast dzieci, które w trakcie wakacji zdążyły zapomnieć tabliczkę mnożenia, mogły nadrobić zaległości w miłej atmosferze.

Wszystko odbywało się pod okiem nauczycieli opiekunów, którzy przygotowali ostateczny plan działania i kształt akcji na terenie szkoły. A byli to: p. Renata Droździk, p. Kinga Bogunia, p. Dorota Pawińska, p. Anna Handzlik i p. Katarzyna Wysogląd.

KW