DNI KĘT ROZPOCZĘTE SUKCESEM HUSARII Z JEDYNKI

Tradycyjnie w czerwcu, zanim rozpoczną się wakacje, obchodzimy święto naszego miasta. Także i w  tym roku wzięliśmy udział w uroczystym rozpoczęciu Dni Kęt, które odbyło się na kęckim  rynku.  Naszą Szkołę reprezentowała  Pani Dyrektor Renata Droździk, opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Anna Handzlik i  pani Agata Wróbel-Rejman wraz z uczniami. Gra terenowa Tajemnice Kęt to drużyna uczniów Jedynki w składzie: Domink Dubiel 4 d, Jakub Smolarek 4d, Szymon Mrowiec 5a, Kacper Korpacki 6a, Paweł Niedziela 6a.

Punktualnie o godzinie 13 wysłuchaliśmy uroczystego przemówienia pana Burmistrza Krzysztofa Klęczara, który odczytał  akt rozpoczęcia obchodów kolejnego jubileuszu Kęt. Jednocześnie, powitaliśmy oklaskami  naszych uczniów z klas 4 i 5 SP, którzy jako drużyna o nazwie „Husaria” wzięli udział w grze terenowej Tajemnice Kęt zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętach, Dom Kultury i Wydział Rozwoju i Kultury Urzędu Gminy.

Drużyna Husarii odkrywała tajemnice naszego miasta pod opieką  nauczycielki historii, pani Beaty Betlej. Husaria zdobyła zaszczytne, drugie miejsce i odebrała dyplom oraz nagrody z rąk pana Burmistrza. Uczniom Jedynki serdecznie gratulujemy wygranej i dużej wiedzy o naszym mieście. Zapraszamy na relację fotograficzną.

Beata Betlej

Anna Handzlik