DO HYMNU - INFORMACJE O KONKURSIE

Nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu DO HYMNU.

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Cele konkursu to:

• włączenie społeczności lokalnych w ogólnopolskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,
  • doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych,
  • edukację muzyczną poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych,
  • rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie,
  • zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.

Przesłuchanie  konkursowe  naszej szkoły odbędzie się 2 października 2018 roku o godz. 08:00 w auli szkolnej.

W załącznikach zamieszczone są teksty pieśni, które wykonamy oraz regulamin konkursu.