DZIEŃ STRAŻAKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

DZIEŃ STRAŻAKA  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

24 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętach odbyło się  spotkanie uczniów z klasy   I a i Ib  ze strażakami z okazji Dnia Strażaka. Gościliśmy przedstawicieli straży z OSP Łęki. Dzień Strażaka to święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też bardzo piękną służbę. Dzieci skorzystały z możliwości ubrania strażackich strojów. Z zaciekawieniem oglądali wyposażenie zawartości  torby medycznej oraz innych niezbędnych pomocy do ratowania życia ludzkiego. Poznali zasady udzielania pomocy poszkodowanym,  sami mogli odbyć szkolenia na fantomie.  Na koniec dzieci wręczyły strażakom przygotowane upominki i zrobili pamiątkowe zdjęcie. Strażak to dla niejednego przedszkolaka wielki autorytet. Zostać strażakiem, to marzenie każdego małego chłopca. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Maria Dziedzic

Agnieszka Babiuch