EUROWEEK, czyli pięć dni z językiem angielskim

EUROWEEK czyli pięć dni z językiem angielskim.

Tradycją  naszej szkoły są wyjazdy do Kotliny Kłodzkiej na obóz językowy organizowany przez fundację EuroWeek – Szkoła Liderów.

Euroweek to najlepszy wyjazd edukacyjny dla młodzieży z  klas szóstych i piątych w naszej szkole. Oprócz wzmocnienia kompetencji językowych, otwiera młodzież na inne kultury, uczy tolerancji, umiejętności zaprezentowania siebie i kreatywności. W tym roku mieliśmy  okazję spotkania się z wolontariuszami z Kenii, Ugandy, Białorusi, Peru, Filipin i Meksyku.

Nie od dzisiaj wiadomo, że to czego uczymy się przez zabawę, nie tylko łatwiej jest przez nas przyswajane ale także zostaje dłużej w naszej pamięci. Projekty stworzone z wolontariuszami na pewno zapamiętamy na długo, a ich energia, radość i pomysłowość będzie dla nas motywacją do intensywniejszej nauki w szkole. Wszak granice naszego języka są granicami naszego świata. Długopole Zdrój – tam czas płynie szybciej.

Zresztą zobaczcie sami na zdjęciach i krótkim filmiku: