I d mówi NIE!!!

Chcemy bezpiecznej drogi do szkoły!

Chcemy się nie bać idąc na spacer!

Chcemy cieszyć się dzieciństwem!

Chcemy cieszyć się życiem!

Dlatego mówimy NIE! nietrzeźwym kierowcom

W czwartek 26 października w naszej klasie odbyła się godzina wychowawcza poświęcona przeprowadzanej w „jedynce” akcji „NO PROMIL – NO PROBLEM”.

Problemem kierowców jest alkohol pod wpływem którego wsiadają za kierownicę i ruszają przed siebie nie myśląc o konsekwencjach swojego postępowania.

My, mimo że jesteśmy pierwszoklasistami wiemy z czym wiąże się prowadzenie pojazdu
w stanie nietrzeźwym. Podczas godziny wychowawczej rozmawialiśmy o tym, jak zachowuje się osoba po spożyciu alkoholu, co jej wolno, a czego nie i dlaczego tak ważne jest reagowanie w sytuacji, gdy nietrzeźwy chce prowadzić pojazd. Obejrzeliśmy także krótki film, w którym wykorzystane zostały alkogogle, dzięki którym zobaczyliśmy jak wygląda świat widziany oczami pijanego kierowcy. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że nie możemy pozwolić, aby taka osoba prowadziła samochód. Postanowiliśmy, ze jeśli zobaczymy kogoś pod wpływem alkoholu chcącego odjechać, zareagujemy np. prosząc o pomoc dorosłego. Nasi rodzice także zdecydowali się reagować na takie sytuacje podpisując deklarację odpowiedzialnego pasażera/świadka. Dodatkowo przygotowaliśmy plakaty i znaki dotyczące kampanii „NO PROMIL – NO PROBLEM”.

MY MÓWIMY NIE!

A CZY TY ODWAŻYSZ SIĘ POWIEDZIEĆ NIE?

Klasa I d