JESIENNE WITAMINKI CZYLI SAŁATKI OWOCOWO-WARZYWNE W 2b

Dlatego zdrowo rośniemy, bo owoce i warzywa jemy!

Okres jesieni sprzyja nie tylko spadkowi kondycji fizycznej, ale i zdrowotnej. Częściej się przeziębiamy. Musimy zatem w naturalny sposób dostarczyć sobie wspomagających nas witamin. Wykorzystując   warzywa i owoce z jesiennego sadu można skomponować nie tylko smaczne, ale też zdrowie posiłki. Dlatego też uczniowie klasy 2b na lekcji edukacji  technicznej wykonali sałatki owocowo- warzywne.
Jeśli jesień to jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, dynie, kabaczki i orzechy. Czyli wszystko to, co może znaleźć w jesiennej sałatce, która jeszcze pachnie latem. Każdy przyniósł fartuszek, deseczkę i na owoce miseczkę. Potem wszystko się pokroiło i do brzucha trafiło. Te zajęcia to była prawdziwa bomba... witaminowa. Wszyscy zajadali się ze smakiem. Uczniowie łatwiej zapamiętają, że owoce i warzywa są bardzo ważne w diecie każdego dziecka.

Polecamy taką mega dawkę witamin każdemu i na każdy dzień!

Anna Piskorek