KLASA 2a i 2b W PSZCZYNIE

W środę 30 maja uczniowie klasy 2a i 2b udali się na wycieczkę turystyczno - dydaktyczną do Pszczyny. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Zamkowego. Od pani przewodnik dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o historii pszczyńskiego zamku, o jego mieszkańcach i zacnych gościach. Z zaciekawieniem oglądały zgromadzone w nim eksponaty oraz podziwiały oryginalne wyposażenie, meble, liczne trofea  myśliwskie.
Chociaż w Parku pszczyńskim zastał uczniów deszcz z ochotą udali się do Pokazowej Zagrody Żubrów  w Pszczynie. To kolejny punkt wycieczki, której uczestnicy z bliska obserwowali obecne na wybiegu żubry, jelenie, sarny czy muflony. Szczególny pokaz przygotował paw, który zaprezentował zwiedzającym swój przepiękny, rozłożysty ogon. Klasy uczestniczyły w lekcji przyrody, podczas której na ścieżce przyrodniczej zdobywali sprawności tropiciela.
Pamiątki, zdjęcia, uśmiechy na twarzach uczestników wycieczki, są dowodem na to, że był to dla nich udany i wyjątkowy dzień.

Anna Piskorek
Lidia Ćwiertnia